Diskografi

Diskografi

 

Nadide geride bıraktıgı 20 yıllık müzik kariyerinde 7 stüdyo albümü ve 4 dijital single çalışmasını siz sevenleriyle paylaştı...

şarkıları dinlemek için albümlerin isimlerine tıklayın

 

UCMALIYIM (2017)

 

Nadide Sultan'ın 2017 yılında Avrupa Müzik etiketiyle çıkarttığı kariyerindeki dördüncü digital Single.

Ucmaliyim'in sözü ve müziği kendisinine ve Sertac Ekiz`e ait. Düzenlenmesi ise Meric Demir imzasını

taşıyor. Nadide bu Single ile birlikte 20. Sanat yilini kutluyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalbimin Sahibi (2016)

 

 

Nadide Sultan'ın 2016 yılında Avrupa Müzik etiketiyle çıkarttığı kariyerindeki üçüncü digital Single.

Kalbimin Sahibi'nin söz ve müziği Ercan Demirel imzasını taşırken düzenlenmesi ise Erhan Bayrak'a ait

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vazgeç Kalbim (2014)

 

 

Nadide Sultan ve Nezih Üçler düeti tek şarkılık single olarak, Sipan Babur Müzik etiketi ile 2014 yılı şubat

ayında digital platformda müzik severlerin beğenisine sunuldu.Sözü ve müziği Nezih Üçler, Deha Bilimlier

imzası taşıyan şarkının düzenlemesi ise Okan Akı’ya ait

 

 

 

 

 

 

 

 

Anlayan Anlar (2013)

Anlayan Anlar, Nadide Sultan'ın 2013 yılında TMC Müzik etiketiyle çıkarttığı kariyerindeki ilk digital Single.

Anlayan Anlar'ın söz ve müziği sanatçının kendi imzasını taşırken düzenlenmesi ise Okan Akı'ya ait.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hayat Aşktan Yana (2012)

 

Güçlü yorumu ve özenle seçilen repertuvarı ile NADİDE yenilendi… TMC MÜZİK etiketi ile çıkacak olan albüm için uzun dinlemeler ve demolar sonrasında 10 şarkı seçildi. Aranjörlüğünü Sadun Ersömez ve Nevzat Yılmaz’ın üstlendiği albümde akustik bir sound tercih edildi. “Hayat Aştan Yana” albümü ile müzikal kariyerinde emin adımlarla ilerleyen NADİDE, ekibiyle 1 yılı aşan bir sürede çalışmalarını tamamladı.

Değerli besteci ve söz yazarları Aysuda Ülkü Zeren, Cem Özkan, Edip Emre, Hülya Şenkul, Müfide İnselel, Serdar Aslan, Namık Naghdaliyev albümde şarkıları ile yer aldılar. Ayrıca orjinali Nikos Karvelas’a ait bir şarkı ve yine orijinal sözü Gianis Parios, müziği Vasilis Klouvatos’a ait iki yunanca eser Müfide İnselel sözleri ile adapte edildi.

 

Albümde sırayla “Taşındığım Yüreğinden”, “Beni Sordu mu?”, “Kimsesiz Biri”, “Sensiz Yaşar mıyım?”, “Öyle Sevdik Biz”, “İçimin İstanbul Yanı”, “Kâfi Zulmün”, “Dön Bana”, “Aşk Beni de Al” adlı şarkılar ve “Taşındım Yüreğinden” şarkısının farklı bir versiyonu yer alıyor. Albüm fotoğraflarını başarılı fotoğrafçı Zeynel Abidin Ağgül çekti.

 

Albümüm çıkış şarkısı söz ve müziği Serdar Aslan’a ait olan “KİMSESİZ BİRİ”. Şarkıya Hakan Yonat yönetmenliğinde klip çekildi. Film sokağı stüdyolarından özel olarak hazırlanan dekor ve ışıkla senkron çekimlerle birlikte fantom kamera da kullanılarak çekilen özel sahnelerle görsel zenginlik yakalandı.

 

 

Nadide'S 2010

 

01-Olmadı Gitti

02-Kara Kara

03-İki Kanlı

04-Sorumlusun

05-Hatırlanmıyor

 

Nadide'S bu albümde Söz ve Müziği Sezen Aksu´ya ait olan ve daha önceden Aşkın Nur Yengi´nin yorumlamış olduğu Olmadi Gitti adlı şarkıyı seslendirdi. İki Kanlı şarkısının söz ve müziği Sude Bilge Demir'e ait ve kendisi bu albümün prodüktorlüğünüde üstlendi. Nadide albümde genç bestecilerlede çalıştı . İlk klip Olmadı Gitti adlı şarkıya Süleyman Yüksel tarafından çekildi. Bu Maxi Single' ın diğer albümlerinden farkı ise nadidenin kendi tarzı olan pop müziğinin dahada ön plana çıkması ve nadidenin büyük değişimi.

 

 

TEK KISILIK {2007}

 

01- Üç Dilek

02- Tek Kişilik

03- Hoşcakal

04- Portakal

05- Kara Liste

06- Ağla Ağla

07- Tüm Dertlerin İnadına

08- Atla Gel İstanbula

09- Şaştın Mı Şaşkın

10- Öksüz Aşk

11- Kalbimin Altın Anahtarı

 

 

Albüm 2007 yılında Kasım ayında Seyhan Müzik etiketi ile çıktı. İlk klip albümle aynı adı taşıyan ‘Tek Kişilik’ şarkısına geldi. Hoşçakal, Portakal, Ağla Ağla, Şaştın Mı Şaşkın vede Kalbimin Altın Anahtarı şarkılarının altında Nadide Sultan imzası var. 2. klip ise herkesin yoğun isteği üzerine söz ve müziği Tan’a ait ‘Üç dilek’ şarkısına çekildi.

 

 

 

DENE BAKALIM {2004}

 

01- Dene Bakalim

02- Son Sözler

03- Seni Seçtim

04- Sen benimsin

05- Ihanetin Bedeli

06- Bu Yaz Eğleneceğim

07- Halime kiz (Fasulye)

08- Rüzgar Söylüyor

09- Seni Ben Ellerin...

10- Uyuyamadım

 

 

Dene Bakalım’ 2004 yaza doğru çıktı. Albüm pop alaturka tarzındaydı. Çıkış parçası söz ve müziği Yalçın Polat’a ait olan ‘Dene Bakalım’dı. Bu Şarkı o dönem Nadide Sultan’ın konserlerinde en çok istek alan şarkısıydı vede sanatçı arkadaşlarınında en çok söylediği şarkıydı. Türk Sanat müziğinin önemli eserleri ‘Seni ben ellerin olsun...’ ve ‘Rüzgar Söylüyor’u da bu albümde seslendirdi. Ayrıca bu albümde diğer albümlerde olduğu gibi yine söz ve müziği kendine ait ‘İhanetin Bedeli’ ve ‘Sen Benimsin’ şarkılarına yer verdi.

 

 

AŞKTAN ÖLSEM {2000}

 

01- Alışkanlık Yaparım

02- Aşktan Ölsem

03- Yanlış Yapma

04- Baktım ki Unutmuşum

05- Sensizim

06- Sevmeye Utansın

07- Aşk Aşk Aşk

08- Taht Kurmuşsun Kalbime

09- Gidecek misin

10- Şeytan Diyorki

11- Kalbimsin

12- Kaç Yıl Geçti Aradan

13- Sevme Artık

14- Bilmiyorum Kimin Oğlu

 

Albüm 2000 yılının aralık ayında Universal Müzikten çıktı. Albümde sözleri Nadide Sultan'a ait ''Kalbimsin'', Gökhan Özenin müziğini yaptığı ve Hakkı Yalçın sözlerini yazdığı ''Alışkanlık Yaparım'', yıllar önce Esengül'ün seslendirdiği ''Taht Kurmuşsun Kalbime'' besteleride var. En Çok ilk klip çekilen ''Alışkanlık Yaparım'' öne çıktı ve ciddi bir satış rakamı yakaladı.

 

 

Tutuldum {1999}

 

01- Dur Dinle

02- Tutuldum

03- Oh Be

04- Cariye

05- Konyalım

06- Can Kurban

07- Beyaz Atlım

08- Üzül

09- İlla Ki

10- Gurbet

11- Gitme

 

 

İkinci albüm ise 1999 yazının başlarında çıktı. ‘Tutuldum’ adını taşıyan albümde onbir parçaya yer verdi şarkıcı. Albümün CD’sini alanlar ise ‘Konyalım’ın remiksini dinleme şansına kavuştu. Nadide Sultan, bu albümde Ahmet Özden’le çalıştı. Ancak albümde Garo Mafyan’dan Aysel Gürel’e, Aşkın Tuna’dan Hakkı Yalçın’a kadar çok sayıda kıdemli müzik adamının söz ve bestesi yer aldı. Albümün ilk hiti, albüme adını veren ‘Tutuldum’ oldu. Söz ve müziğini Nadide Sultan’ın yazdığı ve Ahmet Özden’in katkıda bulunduğu slow parça, çok olumlu tepkiler aldı müzik çevrelerinden.

 

 

VUSLATA BEŞ KALA {1997}

 

01-Vuslata Bes Kala

02-Bir Kara Sevda

03-Sende Gonlum Var

04-Gel Yanalim

05-Aman Aman Dur Biraz

06-Ben Olaydim

07-Korkuyorum Sevmekten

08-Sevdim Allah Biliyor

09-Bittimi Yar

10-Ah Denizler

 

 

‘Vuslata Beş Kala’ adlı ilk albümü çıktığı dönen kırka yakın yeni şarkıcı çıkmasına rağmen, Nadide Sultan bu isimlerin arasından sıyrılmasını bildi. Gerek yüksek perdeli sesi gerekse düzgün fiziğiyle dikkatleri üzerine çekti. ‘Vuslata Beş Kala’ın müzik yönetmenliğini ve aranjörlüğünü Nadide Sultan’ın ‘müzik denizini defalarca katedip sayısız keşifler yapan özel insan’ sözleriyle tarif ettiği Garo Mafyan yaptı. Albümle aynı adı taşıyan ve listelerde üst sıralara tırmanan ‘Vuslata Beş Kala’nın sözleri ise Nadide Sultan imzası taşıdı. On şarkının yer aldığı albümde Zeynep Talu Kurşuncu’nun yazdığı sözler ağırlıkta olmakla birlikte Umut Kızılaslan, Necdet Aydın ve Şehrazat´da birer güfteyle destek oldular. Özkan Uğur, Gökhan Tepe ve Mehtap Çelikte albümün kadrosunda yer alan ünlü isimler oldu.

 

 

PROJE ALBÜMLER

* [[Mega Hits 2000]] - Konyalım [[Universal Müzik]]

* [[Yol Şarkıları 2000, Vol.3]] - Konyalım

* [[Top Hits 2001] - Konyalım

* [[Best Remix 2001]] - Konyalım

* [[Süper Hits]] - Alışkanlık Yaparım

* [[Türkçe Pop Hits, Vol. 2, 2011]]- İki Kanlı [[Seyhan Müzik]]

* [[12 Pop, 2015]] - Kimsesiz Biri [[TMC Müzik]]